1. Dlaczego meble robione na miarę, nawet niewiele różniące się w wymiarach od mebli gotowych, są od nich droższe?

Gdy wyposażamy mieszkanie stoimy przed wyborem czy kupić meble wolnostojące, gotowe, które widzimy i której są proponowane po określonej cenie czy rozważyć indywidualne rozwiązanie- zamówienia mebli ma miarę, wg indywidualnego projektu.Meble gotowe zawsze będą tańsze niż te wykonywane na miarę, bo są produkowane w oparciu o zunifikowany projekt i są produkowane w wielkich seriach.Trzeba wiedzieć, że na całym świecie uznaje się, że wykonywanie mebli wg indywidualnych projektów jest traktowane, jako rozwiązanie luksusowe dla ludzi, którzy cenią sobie autorskie pomysły, pragną, aby meble wkomponowywały się idealnie w architekturę wnętrza i akcentowały indywidualne cechy przestrzeni. Aby design, forma, funkcja, materiały i kolorystyka spełniały najwyższe indywidualne oczekiwania.Znacznie wyższy koszt takich indywidualnych rozwiązań bierze się stąd, że powstaje mebel unikatowy, jedyny w takiej postaci, niepowtarzalny.Jeśli planujemy prostą bibliotekę na jednej ścianie i mamy do wyboru mebel wolnostojący w dobrej cenie lub chcemy zamówić mebel o 10 cm wyższy i o 10 cm dłuższy, ale „wyceniony” jest dwa razy droższy niż gotowy to decyzja jest prosta: lepiej zrezygnować ze zmian w meblu i pozostać przy zakupie mebla gotowego.Sytuacja zmienia się, gdy nasza ściana zakręca i chcemy, aby mebel odwzorowywał tą linię, albo, aby rozciągał się od ściany do ściany, bo wtedy pomieszczenie będzie wyglądać po prostu pięknie i nigdy nie uzyskamy tego efektu wstawiając meble gotowe, że marzymy o okazałym meblu do sufitu, albo ze specjalnymi podziałami lub skrytkami, albo ze specjalną przestrzenią dla prezentacji naszych kolekcjonerskich zbiorów, albo chcemy, aby przypominał stary francuski kredens, angielską bibliotekę, nowojorski apartament lub modernistyczną i minimalistyczną zabudowę ścienną w miejskim apartamencie wtedy decyzja staje się oczywista, o ile udźwignie ją nasz budżet.

2. Czy przygotowanie projektu mebli  jest płatne?

Pierwsze spotkanie odbywa się w salonie firmy KAZ-MEBEL gdzie bezpłatnie porozmawiać mogą Państwo z naszym projektantem odnośnie Państwa oczekiwań i możliwości, jakie oferujemy, aby im sprostać. Jeśli zaakceptują Państwo wstępną ofertę, zlecą Państwo nam wykonanie projektu. Projekt jest płatny jeżeli klient chce zamówić tylko projekt,  a cena zależy od zakresu realizacji. Zawiera wizytę projektanta w Państwa domu, aby jak najlepiej zaprojektować wnętrze oraz dokonać niezbędnych pomiarów pomieszczenia.

3. Jaki jest sposób i terminy płatności za usługi oferowane w firmie KAZ-MEBEL?

W przypadku mebli projektowanych płatność jest realizowana w dwóch etapach: pierwszym jest zaliczka 20% wpłacana przy składaniu zamówienia, drugi etap to zapłata do 100% dokonywana po zakończeniu wszelkich prac u Klienta.

4. Jakiego typu akcesoria wykorzystywane są w produkcji mebli na zamówienie?

Firma KAZ-MEBEL stosuje wysokiej jakości i uznane w Europie najwyższej klasy akcesoria szwajcarskiej firmy Peka, niemieckich firm: austriackiej firmy Blum, Hettich i Haffele, polskiej firmy Sevroll, i wiele innych.

5. Czy w firmie KAZ-MEBEL można zamówić sprzęt AGD

Uważamy, że zamówienia należy realizować kompleksowo. Pozwala to zaoszczędzić czas Klientowi, a nam wziąć całkowitą odpowiedzialność za efekt końcowy. Współpracujemy na stałe z wieloma uznanymi producentami AGD i możemy zaproponować naszym Klientom dobry sprzęt w przyzwoitej cenie.

6. Kto dostarcza i montuje meble w firmie KAZ-MEBEL?

Nasza firma oferuje transport oraz montaż mebli na zamówienie w ramach własnego transportu oraz zespołu montażowego.

7. Jakie są terminy realizacji wykonania mebli?

Termin realizacji zależy od wielkości i rodzaju zamówienia, zazwyczaj jest to okres około 2 miesięcy od złożenia zamówienia.

8. Gdzie są wykonywane meble na zamówienie firmy KAZ-MEBEL?

Meble na zamówienie wykonywane są w naszym zakładzie stolarskim w Garbatce Letnisko w siedzibie firmy.